شماره تماس 02133989729 - 09127946612

خانه » اکسیدها » تترا اکسید سرب (سرنج ) اکسید سرب ( لیتارژ )

تترا اکسید سرب (سرنج ) اکسید سرب ( لیتارژ )

خرید و فروش تترا اكسيد سرب ( سرنج ) و اكسيد سرب ( ليتارژ ) به صورت عمده و جزيى به شما مشتريان محترم عرضه مى گردد .شیمی نور بصورت فعال در فروش مواد اولیه شیمیایی میباشد برای اطلاع از قیمت وصرفه جویی در هزینه وزمان خود با ما در تماس باشید :

تلفن تماس :     02133989729

همراه   :         09127946612

تترا اکسید سرب ( سرنج ) :

به انگليسى: Tetroxide Lead با فرمول شيميايى Pb3O4 يك تركيب شيميايى با شناسه پاب كم ٦٦٨٥١٨٨ است . كه جرم مولى آن ٦٨٥،٦ g/mol مى باشد . نام ديگر تركيب سرنج است .و شکل ظاهری این ترکیب، بلورهای بنفش و نارنجی است.                                         در ايران در جشن هاى چهارشنبه سورى توسط مردم به عنوان اكسيد كننده ى قوى در نارنجك هاى دستى استفاده مى شود . اين تركيب از واكنش اكسيد سرب با هوا در دماهاى بالاى ٤٠٠ درجه بدست مى آيد .

تترا اكسيد سرب ( سرنج ) از گروه اكسيدهاى قليايى است ، به وفور در تركيب لعاب هاى سفال و سراميك مورد استفاده قرار مى گيرد . اكسيد سرب باعث حلاليت بهتر اكسيدهاى رنگى مى گردد و استفاده از تركيبات سرب مانند Pb3O4 باعث بهبود خواص كشسانى لعاب شده و لعاب را نرم و انعطاف پذير مى كند . اكسيد سرب يكى از فلاكس هاى ( كمك ذوب ) هاى قوى به شمار مى رود . همچنين از اين ماده در صنعت رنگ سازى ديده مى شود ، كه به عنوان ماده ى ضد زنگ استفاده مى شود .

تترا اکسید سرب (سرنج)

نحوه نگهداری ونکات ایمنی :

این ترکیب شیمیایی باید دریک محیط خشک وخنک ویا تهویه مناسب نگهداری شود وباید نکات ایمنی درهنگام حمل ونقل و استفاده ازاین

ترکیب شیمیایی حتما رعایت کنید

به هیچ عنوان نباید این ترکیب شیمیایی را حتی به مقدار کم درکنار الکیل قرار دهید زیرا فعل وانفعالات شیمیایی بین این ترکیب باعث

جرقه وآتش سوزی میشود اگر مقدار این دوماده زیاد باشد وشرایط نگهداری خوبی نیز فراهم نباشد احتمال انفجار وجود خواهد داشت

اکسید سرب (ll) یا لیتارژ

.شکل ظاهری این ترکیب پودر زرد است . این ترکیب اگر متبلور نباشد ماسیکوت نام دارد اما پس از ذوب و سرد شدن متبلور گشته و لیتارز  نامیده می شود . لیتارژ در منابع کهن فارسی به نام مردارسنگ یا مردارسنج آمده است . این ماده در نقاشی به عنوان یکی از خشک کننده های رنگ های روغنی و در پزشکی جهت شستشو و ضدعفونی کردن های وسایل پزشکی در ترکیب برخی صابونهای طبی مصرف می شود و نیز در برخی صنایع از جمله کوزه گری جهت تهیه لعاب روی کوزه ها به کار میرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + = 19