شماره تماس 02133989729 - 09127946612

خانه » شيميايى » سيليكون كاربايد

سيليكون كاربايد

شيمى نور فروشنده سيليكون كاربايد ( Sic ) با مش بندى مختلف به صورت عمده و جزيى به شما مشتريان محترم عرضه مى نمايد 

تلفن         ٠٢١٣٣٩٨٩٧٢٩

همراه       ٠٩١٢٧٩٤٦٦١٢

سيليكون كاربايد چيست و چه كاربردهاى دارد :

سیلیکون کارباید یکی از مهم ­ترین سرامیک های غیراکسیدی است که کاربردهای صنعتی مختلفی دارد؛ که این موضوع به دلیل خواص منحصر به فرد آن مثل سختی و استحکام بالا، پایداری شیمیایی و حرارتی، نقطه ذوب بالا، مقاومت دربرابر اکسیداسیون ، مقاومت در برابر سایش و … است .
همه ی این ویژگی ها سبب شده است تا سیلیکون کارباید بهترین انتخاب در ابزارهای الکترونیکی با توان بالا و در دمای بالا و ابزارهای برش و سایش باشد . سيليكون كاربايد  به عنوان ماده اولیه برای ساخت قطعات دیرگداز مثل آجرهای نسوز ، برخی از کاشی ها و اجزای گرم کننده مثل المنت ها کاربرد دارد . همچنین از این ماده برای کربن زدایی و سیلسیسم زدایی آهن و فولاد استفاده می شود.
پيدايش :
 این ماده   اولین بار توسط Acheson در سال 1892هنگامی که وی قصد سنتز الماس را داشت ؛ به طور تصادفی کشف شد. وی فکر می­ کرد که این ماده­ ی جدید ترکیبی از کربن و آلومینا است و به همین دلیل آن را کربوراندوم نامید . این ماده به مقدار بسیار کم در برخی از شهاب سنگ­ ها وجود دارد . Acheson اولین بار با عبور یک جریان الکتریکی از میان مخلوط رس و کربن SiC را سنتز کرد .
تولید این ماده  نیاز به انرژی فراوانی دارد به طوریکه برای تولید هر تن به 8000 تا 10000 کیلووات ساعت انرژی نیاز است . در کوره تولید آن معمولا نسبت سیلیس به کربن تقریبا عدد 1.70 است . یعنی به عنوان مثال 150 تن سیلیس را با90 تن کربن باید مخلوط کرد تا 100 تن سیلیکون کارباید و 140 تن گاز مونوکسید کربن تولید شود .