شماره تماس 02133989729 - 09127946612

خانه » اکسیدها » اكسيد مس

اكسيد مس

توليد و فروش اكسيد مس ( l ) ( ll )  با كيفيت و خلوص بالا به صورت عمده و جزيى به شما مشتريان محترم عرضه مى گردد .

تلفن تماس :         02133989729

همراه :                 09127946612

اكسيژن مى تواند به دو روش با مس تركيب شده و دو ماده متفاوت تشكيل دهد كه يكى مس ( l ) اكسيد معمولا به صورت پودر قرمز رنگ و مس ( ll ) اكسيد كه به رنگ سياه است . اين دو ماده به صورت معدنى معمولا به حالت كريستالى يافت مى شوند . از هر دو تركيب اكسيدهاى مس در صنعت پيگمنت استفاده مى شود ولى اين دو ماده در صنايع ديگرى نيز به صورت جداگانه مصرف مى شوند .

اكسيد مس به طور طبيعى به صورت تئوريت سياه و سفيد يا خاكسترى يافت مى شود مانند Cu2o ، مى توان آن را با حرارت دادن به مس ساخت اما با درجه حرارت پايين . در اين روش يك ماده ناخالص از اكسيد مس توليد مى شود اگرچه با حرارت دادن به برخى از تركيبات مس حاوى اكسيژن ، مانند كربنات هيدركسيد و يا نيترات يك ماده جامد سياه كه در دماى ١٢٠٠ درجه ذوب تشكيل مى شود . در اين دما مقدارى از اكسيژن را از دست داده و باقى مانده مس ( l ) اكسيد خواهد بود . مانند شكل هاى ديگر ، مس ( ll ) اكسيد در اكثر حلال ها نامحلول است اما با اسيدها واكنش نشان مى دهد .

اكسيد مس ( ll ) يك تركيب معدنى جامد است كه به نام تئوريت نيز شناخته مى شود . شكل ظاهرى اين تركيب سياه و جرم مولى آن g/mol 79.545 اكسيد مس با فرمول شيميايى Cuo به صورت اكتريكى از مس و يا از واكنش بازها با سولفات مس به دست مى آيد .

كاربردها :

به عنوان عامل ضد قارچ و همچنين پوشاننده ى دانه ها بوده و نيز به عنوان پيگمنت در رنگ آميزى شيشه و چينى استفاده مى شود . علاوه بر اين براى جلوگيرى از كثيف شدن تابلوهاى نقاشى و همچنين در صنعت رايون كاربرد دارد .     از اكسيد مس جهت ايجاد لعاب فيروزه اى در لعاب هاى قليايى و ايجاد رنگ سبز در لعاب هاى سربى به كار مى رود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *