شماره تماس 02133989729 - 09127946612

خانه » نيترات ها » نيترات بيسموت

نيترات بيسموت

نيترات بيسموت

نيترات بيسموت

نيترات بيسموت

نيترات بيسموت

خريد و فروش نيترات بيسموت در بسته بندى هاى ١٠٠ گرمى  ١ كيلويى و مقدار بيشتر به شما مشتريان محترم عرضه مى گردد .

تلفن :                       02133989729

همراه :                     09127946612

شيمى نور

✅ ارسال به تمام نقاط ايران

نيترات بيسموت Bismuth nitrate نمك متشكل از بيسموت در حالت كاتيون سه بار مثبت در شرايط اكسيد و نيترات آنيون است . فراوان ترين حالت ثابت آن حالت آبپوش پنج آبه مى باشد . مهم ترين مورد مصرف آن در توليد ديگر تركيبات بيسموت است اين ماده داراى فرمول ساختارى Bi(NO3)3 مى باشد .

از Bismuth nitrateدر سفال گرى استفاده مى شود . در دوره سلجوقى از نيترات بيسموت براى ايجاد سفال هاى مينايى استفاده مى كردند به اين ترتيب كه نيترات بيسموت را با سه قسمت از گل اخرا و صمغ عربى كه كاملا ساييده و نرم شده بود را با هم تركيب مى كردند و سپس به صورت و لايه اى نازك بر روى لعاب نقاشى مى كردند .

برای تولید از واکنش اسید نیتریک غلیظ بر فلز بیسموت استفاده می شود. به این صورت که بیسموت را به راحتی در اسید نیتریک حل نموده اما در pH مختلف ترکیبات اکسینیترات متفاوتی از این ماده ایجاد می گردد. بیسموت نیترات در استون, اسید استیک و گلیسیرول محلول بوده ولی در اتانول و اتیلن استات قابلیت انحلال ندارد. کاربرد هایی از این ماده در واکنش های ارگانیک گزارش شده است برای مثال در نیتراسیون ترکیبات اروماتیک و یا اکسیداسیون برخی از سولفات ها و سولفید ها. در اثر حرارت دیدن می توان بیسموت نیترات را تجزیه کرده و به شکل دی اکسید نیتروژن تبدیل نمود.

تركيبات نامحلول با پيركالول و كاپرفون تشكيل مى دهد و اين ها اساس روش هاى سنجش وزنى براى تعيين محتواى بيسموت است . بيسموت نيترات در معرض گرما با تشكيل دى اكسيد نيتروژن تجزيه مى شود .

یسموت از تمامی فلزات مغناطیسی‌تر است و به جز جیوه از تمامی عناصر خاصیت رسانایی حرارتی کمتری دارد. از ترکیبات بیسموت در ساخت لوازم آرایش، رنگ‌دانه‌ها و کاربردهای دارویی استفاده می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

57 − 50 =